niedziela, 14 października 2012

[1] Cztery prawdy i kłamstwo, Lauren Barnholdt

  
   Czytając Cztery prawdy i kłamstwo dało się wyczuć z jaką łatwością była napisana ta książka. Lauren Barnholdt, autorka wielu powieści dla młodzieży, niewątpliwie posiada dar lekkiego pióra. Po Czterech prawdach i kłamstwie mam chrapkę na pozostałe wydawnictwa Pani Barnholdt (Nie mogę powiedzieć ci prawdy, Wakacyjna tożsamość Devon Delaney czy Nie zadzieraj nosa, Devon!).
   Powieść dla dziewczyn Cztery prawdy i kłamstwa opowiada o życiu nastolatki imieniem Scarlett, która ze szkolnej elity spadła na samo dno. Czy zdoła się z niego odbić?
   Cała akcja rozgrywa się w renomowanej Akademii dla Dziewcząt Brookline, do której Scarlett została przeniesiona po tym, jak w starej szkole wszyscy dowiedzieli się o skandalu jej ojca. W Brookline Scarlett miała zacząć nowe życie, w którym nikt nie miał się dowiedzieć o jej Wielkim Sekrecie.
   Jednak nowe życie zaskakuje ją, nie do końca przyjemnie. Uczennice Akademii plotkują, intrygują i non stop ze sobą rywalizują. Na dodatek Scarlett dzieli pokój z Crissą, przez którą trafia do szkolnej drużyny koszykówki! A jej nogi przyzwyczajone są bardziej do szpilek niż do niemodnych adidasów.
   Dziewczyna wkrótce poznaje Amber, która jak i ona, od nudnych książek uzupełniających woli romansidła. Jest jeszcze jedna rzecz, która podoba się Scarlett. A mianowicie, w ramach lekcji twórczego pisania, dziewczyny mają korenspondować z chłopakami ze szkoły męskiej. Jej tajemniczy korespondent wplątuje ją w grę "Cztery prawdy i kłamstwo". Jeśli nie podejmie się wyzwania jej Wielki Sekret wyjdzie na jaw. A Scarlett za wszelką cenę nie chce do tego dopuścić.
   Cztery prawdy i kłamstwo na pewno spodoba się dziewczynom. Wątki splatają się ze sobą i wszystko jest wyjaśnione do końca, przez co lektura, jak już wspominałam, jest lekka i można ją czytać bez szczególnej intensywności myślenia.

Ocena: 4/6


Tytuł: Cztery prawdy i kłamstwo
Seria: Ups!
Autor: Lauren Barnholdt
Wydawca: Jaguar
Rok wydania: 2011
Strony: 256
Okładka: miękka
ISBN 978-83-7686-025-1


10 komentarzy:

 1. Pisz recenzje o lekturach które Ci zaproponują inne osoby
  :) (^^^)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł na bloga xD Nie wiedziałam jeszcze takiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Siema :)
  Bardzo "ładnie piszesz", chociaż powinnaś pamiętać o tym, że tytuły zapisuje się w cudzysłowie, albo czcionką ukośną ;)

  Aha, i jeszcze jedno:
  "Po Czterech prawdach i kłamstwie mam chrapkę na pozostałe wydawnictwa Pani Barnholdt (Nie mogę powiedzieć ci prawdy, Wakacyjna tożsamość Devon Delaney czy Nie zadzieraj nosa, Devon!)."
  Na pewno chodzi o wydawnictwa, a nie tytuły? :)

  Pozdro!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostosuję się do uwag. Cieszę się, że mogę się rozwijać dzięki komentarzom.

   Usuń
 4. Gdy już nie będziesz miała co czytać to zapraszam do mnie...
  Całuski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno w przyszłości wpadnę po jakąś książkę :) Nawet myślałam, czy by nie zaangażować trochę w tego bloga ciocię...

   Usuń
 5. Bardzo ładny blog :)
  ciekawe recenzje...
  strona się rozwija, razem z Tobą!

  Pozdro!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za szczerą opinię :) Na pewno blog będzie się rozwijał.

   Usuń

Dziękuję za każdy wartościowy komentarz. Takie sprawiają, że mam większy zapał do blogowania!